Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Nie dostarczenie świadectw pracy w odpowiednim terminie.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Sąd Pracy i Państwowa Inspekcja Pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emsi25

PostWysłany: Wto, 30 Paź 2018, 14:47    Temat postu: Nie dostarczenie świadectw pracy w odpowiednim terminie. Odpowiedz z cytatem

Zakończyłem pracę w firmie, a nie dostalem świadectwa pracy przez ponad 6 tyg. Kadrowa twierdzi, ze to wina firmy kurierskiej, bo przesylka została uszkodzona. Czy mam prawo domagać się odszkodowania od firmy w której pracowalem, skoro to byla wina firmy kurierskiej. Mam potwierdzenie nadania przez kadrową. Co w takiej sytuacji, bo nie znalazlem pracy przez 6 tyg a nie mogłem zarejestrowac się w UP wg prawa nalezy mi sie odszkodowanie? Prosze o porady co zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 30 Paź 2018, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zarejestrował się Pan jako poszukujący pracy i były oferty pracy dla Pana, której nie mógł Pan podjąć przez brak świadectwa pracy (z UP lub indywidualnie znalezione)? Czyli - czy de facto odniósł Pan szkodę?
Jeśli tak - to domagałabym się odszkodowania w związku z tym, że utracił Pan wynagrodzenie, które mógłby uzyskać, gdyby podjął Pan zatrudnienie, lub zasiłek dla bezrobotnych (za okres, w którym w tym czasie by przysługiwał) - bo czy to był duży problem dla kadrowej wystawić ponownie dokument w ciągu tych 6 tygodni i wysłać do Pana, skoro miała wiedzę o uszkodzeniu przesyłki i braku dokumentu?
Zanim zawnioskuje Pan o odszkodowanie proszę zweryfikować czy i od kiedy zasiłek by przysługiwał, gdyby zarejestrował się Pan dzień po rozwiązaniu umowy - uwzględniając okres na wydanie decyzji oraz sposób rozwiązania umowy, który ma wpływ na prawo do świadczenia i moment oraz czas trwania jego wypłaty. W razie gdyby zaś utracił Pan szansę zatrudnienia - pod uwagę trzeba by wziąć okres od momentu odmowy zatrudnienia do dnia otrzymania świadectwa pracy.
W sprawie roszczenia należy złożyć pozew do sądu rejonowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Sąd Pracy i Państwowa Inspekcja Pracy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: