Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
2 dni opieki na dziecko dla taty?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Opieka nad dzieckiem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lg88

PostWysłany: Sro, 09 Lis 2016, 18:43    Temat postu: 2 dni opieki na dziecko dla taty? Odpowiedz z cytatem

Witam jestem na zwolnieniu z powodu ciąży nie wykorzystałam 2 dni opieki na dziecko czy jest możliwość ze mój mąż będzie mógł je wykorzystać mimo że pisałam oświadcZenie ze to ja będę brała ten urlop i mąż pracuje w tej samej hurtowni co ja?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 09 Lis 2016, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę napisać do pracodawcy pismo - oświadczenie, że w związku z trwającym zwolnieniem lekarskim do dnia..... i brakiem możliwości skorzystania z tych dni w uzasadnionej sytuacji, prosi Pani o zgodę na zmianę oświadczenia, w celu scedowania prawa do opieki nad dzieckiem na ojca dziecka. Ojciec dziecka niech załączy swoje oświadczenie do Pani pisma, że wyraża chęć skorzystania z dni opieki. Może się uda.
Powrót do góry
Lg88

PostWysłany: Sro, 09 Lis 2016, 21:02    Temat postu: , Odpowiedz z cytatem

A kto podejmuje taką decyzję czy się zgodzić pracodawca czy kadry?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 09 Lis 2016, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracodawca lub osoba wyznaczona do reprezentowania pracodawcy w sprawach pracowniczych.
Powrót do góry
agnes1724

PostWysłany: Czw, 13 Gru 2018, 19:24    Temat postu: Urlop wypoczynkowy 2 tyg od 17.12.18 a 2dni opieki na dzieco Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem w prawie 38tyg.ciąży i na dniach według mojego ginekologa mam mieć rozwiązanie. Mój mąż od 17.12.18 do 31.12.18 idzie na 2tyg urlop (14 dni ciągiem odpoczynek). Kiedy powinien odebrać 2 dni opieki na dziecko skoro rok 2018 już się kończy a nie był jeszcze na swoim dwutygodniowym urlopie gdzie w danym roku każdy pracownik powinien mieć ciągiem 14dni odpoczynku od pracy. Jest to nasze pierwsze dziecko. Odnośnie urlopu okolicznościowego od urodzenia dziecka to wiemy,że może wybrać w przyszłym roku. W kadrach USłyszał, że może mu zaległy urlop przejść na 2019rok lecz tylko 4dni a na tą chwilę poza tym urlopem od 17go ma 3dni zaległego na przyszły rok.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Opieka nad dzieckiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: