Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
obrona pracy doktorskiej a urlop szkoleniowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop okolicznościowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joanna BG



Dołączył: 07 Sty 2019
Posty: 1

PostWysłany: Pon, 07 Sty 2019, 12:17    Temat postu: obrona pracy doktorskiej - dodatkowy urlop? Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
Niedługo mam obronę pracy doktorskiej, pracuję poza uczelnią. Obecny pracodawca wiedział, iż robię studia doktoranckie i udzielił mi urlopu dodatkowego. Nie wykorzystałam go do końca gdyż za każdym razem prosił o jakiś dokument z uczelni, wskazujący, iż faktycznie w danym okresie potrzebuję wolnego. Studia doktoranckie skończyłam, natomiast teraz zastanawiam się czy przysługuje mi jakiś urlop okolicznościowy na samą obronę albo do przygotowania się do niej? Dzięki wielkie za wszelkie porady Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator


Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 8352

PostWysłany: Pon, 07 Sty 2019, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urlop szkoleniowy, do którego pracownik jest uprawniony, gdy podnosi kwalifikacje z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy, dotyczy m.in. okresu przygotowania i przystąpienia do egzaminu, cyt.:
Art. 103[2]. § 1. Urlop szkoleniowy, o którym mowa w art. 103[1] § 2 pkt 1, przysługuje w wymiarze:(....)
4) 21 dni w ostatnim roku studiów - na przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu dyplomowego.
Zatem, skoro urlop nie został wykorzystany w całości, istnieje możliwość, by skorzystać z niego teraz Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop okolicznościowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach