Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
nowy pracodawca a wypowiedzenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Nawiązanie umowy o pracę
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NokamA

PostWysłany: Wto, 17 Wrz 2019, 13:27    Temat postu: nowy pracodawca a wypowiedzenie Odpowiedz z cytatem

Witam, pracuje w firmie 5 miesięcy obowiązuje mnie 2 tygodniowy okres wypowiedzenia, dostałem propozycje lepszej pracy i tu moje pytanie.
Czy mogę zatrudnić się u nowego pracodawcy podczas trwania okresu wypowiedzenia?
Na wypowiedzeniu będę korzystał z urlopu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
preety_aga

PostWysłany: Wto, 17 Wrz 2019, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz, oczywiście jeśli nie masz umowy o zakazie konkurencji i nie idziesz do konkurencyjnej firmy.
Upewnij się, czy podczas okresu wypowiedzenia nie mija 6 mcy zatrudnienia i nie wskakujesz na wypowiedzenie 1 mc
Powrót do góry
NokamA

PostWysłany: Wto, 17 Wrz 2019, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedź.
Dostałem informacje o warunkach zatrudnienia od pracodawcy w której okres 6 miesięcy mija w listopadzie. Nowego pracodawce wystarczy poinformować o zaistniałej sytuacji aby wszystko pasowało ze składkami, podatkiem czy trzeba samemu coś załatwiać w jakichś urzędach?
Powrót do góry
preety_aga

PostWysłany: Wto, 17 Wrz 2019, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic w urzędach nie załatwiasz. Pracodawcę możesz poinformować, że jesteś jeszcze na wypowiedzeniu i poczeka na twoje ostatnie świadectwo pracy. Jeśli będzie zbieg wypłat, to nie powinien odliczać kwoty wolnej, ale to już sam będzie wiedział. Dwa tyg. to krótki okres podwójnego zatrudnienia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Nawiązanie umowy o pracę Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: