Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Małżonkowie pracujący w jednym miejscu pracy, a pieniądze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AleksandraSCh

PostWysłany: Pon, 18 Lis 2019, 13:08    Temat postu: Małżonkowie pracujący w jednym miejscu pracy, a pieniądze Odpowiedz z cytatem

Witam moje pytanie dotyczy postępowania w moim miejscu pracy co do wczasow pod grusza czy bonu na święta.

Wraz z moim mężem pracujemy w jednym miejscu ( państwówka). I tutaj moje pytanie otrzymaliśmy słowne powiadomienie że nie możemy oboje składać podania o bon ani wczasy pod grusza ponieważ pracujemy w jednej firmie i mamy wybrać które z nas to złoży.

Jest to dla mnie kuriozum ponieważ gdybyśmy pracowali w innych firmach wtedy każdy z nas mógłby złożyć te wnioski i każdy osobno otrzymałby pieniądze, w takiej sytuacji jesteśmy stratni. Czy pracodawca może tak zrobić? Czy regulują to jakieś przepisy? Jak się bronic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 18 Lis 2019, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Art. 8 ust. 1 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych - przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z funduszu.

Państwa sytuacja zapewne jest brana pod uwagę łącznie - tak jak w przypadku innych pracowników, którzy wnioskując o świadczenie muszą przedstawić sytuację rodzinną, w tym dochody rodziny pracownika.
Świadczenie o dostosowanej do państwa sytuacji wartości jest zatem przyznawane obojgu Państwu, mimo że zgodnie z oczekiwaniem pracodawcy wnioskuje tylko jedno z Was.

Wyjaśnień i zasad należy szukać w przepisach obowiązujących w zakładzie pracy - w regulaminach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: