Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Praca w święto

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Godziny nadliczbowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mordka53

PostWysłany: Wto, 19 Lis 2019, 00:22    Temat postu: Praca w święto Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
W mojej firmie jest system zmianowy (3 zmiany). Dnia 11 listopada rozpoczynałam zmianę nocną o godzinie 22. Czy za te dwie godziny, które wypadały w dzień wolny od pracy mogę otrzymać jakiś dodatek do wynagrodzenia czy jest to traktowane jako zwykły dzień pracy wynikający z grafiku? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 19 Lis 2019, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że praca w święto jest w Pani zakładzie pracy dopuszczona przez przepisy? Święto wg kodeksu pracy zaczyna się o godz. 6 dnia świątecznego i kończy o 6 następnego (w regulaminie może być nieco inny rozkład godzin, ale zawsze to "okres" 24 h), zatem nie przepracowała Pani tylko 2 h w święto ale więcej - a za pracę w święto nawet wg grafiku przysługuje Pani inny 'dzień wolny", gdy zaś jest to nie możliwe do realizacji - dodatek za każdą godzinę pracy w święto w wysokości 100%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Godziny nadliczbowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: