Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
3 zmianowy system pracy i l4 problem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gucioreek

PostWysłany: Wto, 14 Sty 2020, 07:53    Temat postu: 3 zmianowy system pracy i l4 problem Odpowiedz z cytatem

Witam !Pracuje w 3 zmianowym systemie pracy od roku czasu ... przysłowiowe nocki zaczynają się od 22 w niedziele do 6 rano w poniedziałek, i tak do piątku do 6 rano schodzę i mam weekend, w następnym tygodniu zaczynam 2 zmianę od 14 do 22 w poniedziałek . Pracodawca wcześniej zaliczał owe godziny od niedzieli do poniedziałku jako przepracowany dzień tygodnia poniedziałek i tak do piątku. A od 2 miesięcy zalicza owe godziny od 22 do 6 rano w poniedziałek jako dzień tygodnia niedziela i te dni sie przesuwają ze niby ostatni dzień pracy zalicza sie jako czwartek . Dowiedziałem się o tym w przykry sposób. Tydzień przed świętami zacząłem nocki w niedziele 15.12 od 22 do 6 w poniedziałek oraz 16.12 od 22 do 6 rano w wtorek 17.12 i rozbolały mnie plecy i prosto z pracy poszedłem do lekarza z owym bólem dostałem zastrzyki i zwolnienie lekarskie lekarz pyta się od kiedy a ja powiedziałem ze proszę od 18.12 czyli od środy ponieważ teraz zszedłem z nocki i bylem w pracy wiec proszę od następnego dnia i dostałem zwolnienie do 24.12 . Wczoraj dostałem fiszka w pracy i okazuje się ze ten dzień 17.12 mam przysłowiowa n czyli obecność nieusprawiedliwiona. pytanie czy owa n jest usprawiedliwiona i czy pracodawca miał prawo ja dać jak zwolnienie lekarskie było wypisane data 18.12 ?[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 14 Sty 2020, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kiedy miała być kolejna zmiana? Jak rozumiem z Pana infromacji od 22.00 17 grudnia do 6.00 18 grudnia - zgadza się? Zwolnienie lekarskie jest na dni kalendarzowe, jeśli więc miał Pan jeszcze 17 grudnia rozpocząć pracę to niestety, ale lekarz powinien był wypisać Panu zwolnienie od 17.12 - następnym razem, jeśli zachoruje Pan danego dnia, to bez względu na to, czy był Pan w pracy czy nie to w przypadku gdy praca jest wykonywana w nocy zalecam zwolnienie wziąć od tego dnia, w którym był Pan u lekarza.
Proponuję wyjaśnić z pracodawcą kwestię niezrozumienia dobry pracowniczej w przypadkach jak powyżej - niestety praca na przełomie dwóch dat może powodować tego typu problemy, gdy inne przepisy inaczej liczą czas lub dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: