Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Czas pracy - niepełnosprawność umiarkowana

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wymiar czasu pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robson78

PostWysłany: Wto, 10 Gru 2019, 16:48    Temat postu: Czas pracy - niepełnosprawność umiarkowana Odpowiedz z cytatem

Witam
Jakiś czas temu (luty 2018) została orzeczona u mnie niepełnosprawność umiarkowana.
Wg przypisów w czasie pracy mam albo 8 godzin dziennie i 40 tygodniowo lub 7 godzin dziennie i 35 tygodniowo.
Nigdzie nie potrafię znaleźć zapisu odnośnie faktycznego stanu - w orzeczeniu nie ma wzmianki na ten temat, jedynie lekarz medycyny pracy orzekł że mogę pracować w godzinach nadliczbowych.
Pytanie dotyczy czasu pracy - gdzie znajdę zapis jaki czas pracy mnie obowiązuje?
Do tej pory pracodawca rozlicza mnie za 8 godzin dziennie.
Byłbym wdzięczny za pomoc / informacje gdzie szukać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 10 Gru 2019, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli na orzeczeniu lekarskim nie ma informacji o normie dobowej 8 h i tygodniowej 40 h to stosuje się do Pana krótsze normy (7 9 i 35 h) - sam zapis o zgodzie na pracę w nadgodzinach nie oznacza, że zastosowanie ma dłuższa norma czasowa.
Powyższe nie ma zastosowania jednak, jeśli pracuje Pan przy pilnowaniu np. mienia. W takim przypadku norma czasowa to 8 i 40 h (oraz w innych zawodach - gdy na Pana wniosek lekarz medycyny pracy wydał zgodę na pracę w standarowych normach czasowych).
Powrót do góry
Robson78

PostWysłany: Wto, 10 Gru 2019, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dziękuje za szybką odpowiedź.
Tutaj moje pytanie - nazwijmy to pytaniem laika.
Co znaczy w innych zawodach - pracuję jako Kierownik Projektu. Wg umowy nie mam w ramach obowiązków pełnej dyspozycyjności, jednakże dla mnie to temat dyskusyjny (jestem odpowiedzialny w jakimś stopniu za "majątek" Prezesa).
Czy w tym wypadku (bez podpisanej np.: odpowiedzialności finansowej) w dalszym ciągu klasyfikuję się na te 7 godzin - wg informacji które podałem.
Jeśli tak potrzebowałbym prawnika z okolic Wrocławia który poprowadziłby sprawę wraz z negocjacjami (jakieś polecenia - poza tymi które są na google.pl)
Powrót do góry
Robson78

PostWysłany: Wto, 10 Gru 2019, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Przepraszam ale nie mam możliwości edytowania posta.
Może lepiej wystąpić do PIP - w tym momencie całość wyliczonych godzin nadliczbowych jest nieprawidłowa?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 10 Gru 2019, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pracuje Pan w pilnowaniu, zatem zastosowanie mają krótsze normy czasowe. Gdyby na Pana wniosek lekarz med. pracy wyraził zgodę na dłuższy czas pracy wtedy dopiero dopuszczone dla Pana byłoby 8 h / 40 h.
Kontakt z PIP zalecany - liczba nadgodzin u Pana jest zapewne obecnie zaniżana, skoro rozliczany jest Pan z 8 h a nie z 7 h.
Powrót do góry
Robson78

PostWysłany: Pon, 16 Mar 2020, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Temat został zgłoszony do PIP. Po miesiącu otrzymałem jedynie informację że sprawa została zakwalifikowana do kontroli, która ma się odbyć za około 1,5 miesiąca (lub później).
Gdzieś wyczytałem że PIP ma miesiąc na podjęcie kontroli po skardze - tutaj mam minimum 2,5 miesiąca po złożeniu skargi.

Rozumiem obecną sytuację w kraju oraz to że może to mieć bezpośredni wpływ na ten termin, jednakże przez miesiąc przejrzeli jedynie wysłany wniosek.

Czy tak to może wyglądać?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 16 Mar 2020, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, w razie braku możliwości załatwienia sprawy w ciągu miesiąca PIP ma obowiązek poinformować o innym przewidywanym terminie rozpatrzenia skargi. Można wskazywać na przewlekłość ale raczej w chwili obecnej nikt nie będzie na to patrzył. Gdyby nie pandemia to zapewne można by domagać się konkretniejszej reakcji, teraz jednak będzie ona nieskuteczna.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wymiar czasu pracy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: