Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Wypowiedzenie umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracodawcę
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robson78

PostWysłany: Sob, 11 Lip 2020, 10:24    Temat postu: Wypowiedzenie umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia Odpowiedz z cytatem

Witam
Dzisiaj otrzymałem wiadomość mailową od pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia (na podstawie długotrwałej choroby / niezdolności do pracy).

W tym temacie mam dwa pytania odnośnie dalszych kroków:

1. Błędy formalne w wypowiedzeniu - na piśmie podany PESEL nie jest mój (pozostałe dane zgadzają się). Czy ma to jakiś wpływ na wypowiedzenie?

2. Przysługuje mi prawo do odwołania do sądu pracy. Pytanie odnośnie właściwości miejscowej. Czy składać odwołanie do sądu w mojej miejscowości czy muszę wysłać do sądu zgodnie z właściwością pracodawcy i wnosić o zmianę na moją ?

Kolejna rzecz to rozliczenie po zakończeniu wygaśnięciu umowy.
Z tego co wyczytałem to rozliczenie następuje na zasadach wynagrodzenia z umowy o pracę (czyli za bieżący miesiąc rozliczeniowy - pomimo że umowa wygasła na podstawie wypowiedzenia) - czy to prawda?

I ostatnie pytanie - czy rozliczając pozostały urlop wypoczynkowy pracodawca rozlicza go na bieżących zasadach (obecnie mam orzeczone przez ZUS świadczenie 85% podstawy), czy obowiązuje w tym przypadku 100% stawka wynagrodzenia wynikająca z umowy o pracę?

Byłbym wdzięczny za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracodawcę Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: