Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Okres wypowiedzenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracownika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania_K

PostWysłany: Pon, 11 Lut 2019, 21:42    Temat postu: Okres wypowiedzenia Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam pytanie w związku z obowiązującym mnie okresem wypowiedzenia.

Historia zatrudnienia u obecnego pracodawcy X przedstawia się następująco:

1. 15.04.2015 – 14.07.2015 – umowa o pracę na czas określony (3-miesięczny okres próbny), zawarta z pracodawcą X
2. 15.07.2015 - 14.07.2017 – umowa o pracę na czas określony (w umowie wpisany 2-tygodniowy okres wypowiedzenia), zawarta z pracodawcą X
3. 15.07.2017 – 14.10.2017 – umowa o pracę na okres próbny (umowa zawarta z agencją zewnętrzną Y, ale praca świadczona na rzecz pracodawcy X)
4. 15.10.2017 – 31.10.2017 – umowa o pracę na okres próbny (umowa zawarta z agencją zewnętrzną Y, ale praca świadczona na rzecz pracodawcy X)
5. 30.10.2017 – trwa nadal – umowa o pracę na czas nieokreślony, zawarta z pracodawcą X

Przez cały okres od 15.04.2015 do chwili obecnej pracuję w tym samym dziale, w jednym biurze. Czasowo jednak zmienił się mój oficjalny pracodawca. Czy w związku z tym obowiązuje mnie krótszy, 1-miesięczny, okres wypowiedzenia?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
preety_aga

PostWysłany: Wto, 12 Lut 2019, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z samego zatrudnienia u pracodawcy X wynika 3 mczny okres wypowiedzenia (zatr. powyżej 3 lat)
okresy zatrudnienia sumują się, bez względu na przerwę między nimi
Powrót do góry
WikiDab

PostWysłany: Sro, 30 Wrz 2020, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znalazłam takiego wątku, więc pozwolę sobie tutaj zadać pytanie. Czy jeśli pracowałam u danego pracodawcy 3 lata na umowę zlecenie, a teraz przechodzę na umowę o pracę to liczy mi się ten najkrótszy okres wypowiedzenia? I kiedy się on wydłuży? Jak to w ogóle wygląda....
Powrót do góry
preety_aga

PostWysłany: Sro, 30 Wrz 2020, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowa zlecenia nie wlicza się do okresu zatrudnienia. Okres wypowiedzenia zależy od rodzaju umowy i zatrudnienia na umowę o pracę u danego pracodawcy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracownika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: